Multimedia

Nazwa działu może trochę dziwić, ale wydaje mi się i tak najwłaściwsza. Zamieszczamy tutaj kilka nagrań, które były zawsze częścią jakiegoś projektu "multimedialnego", tzn. wykorzystującego dźwięk, obraz, przestrzeń do spotkania z Panem Bogiem. Zaczęło się wszystko od Parafii św. Katarzyny w Goleniowie. Będąc tuż po święceniach, pełen ideałów zderzyłem się z zupełnie szarą rzeczywistością. Najbardziej szare były dla mnie obrazy z rekolekcji dla młodzieży. Jak doświadczyłem na porannej nauce tego, co robiła młodzież przed i w kościele, nie mogłem zasnąć i tej nocy powstał pomysł i jednocześnie pierwsze nagranie tzw. "adoracji Krzyża". Zgrałem różne utwory muzyczne (tzw. klimatyczne) z tekstami Pisma Świętego. Oczywiście samo nagranie nie wystarczało. Na wieczornym spotkaniu, po Mszy św., postawiliśmy na ołtarzu ponad sto świec, a w centrum duży krzyż. Ten obraz płonącego ołtarza przy wygaszonym świetle i nagraniu zrobił swoje. Młodzież chciała częściej tak spotykać się z Bogiem. To był Wielki Post Roku 1997. Dzisiaj, gdy patrzę na to z perspektywy niemal 10 lat cieszę się, że nie zraziłem się słabym sprzętem, tragicznym nagłośnieniem i zimnym Kościołem. Było warto!

Kolejna taka adoracja, tym razem żłóbka, powstała w Hamtramck w styczniu 2006. To już zupełnie inna bajka. Mam dostęp do dobrego sprzętu, świetnego nagłośnienia i wspaniałego proboszcza, który zawsze pomaga w realizacji takich pomysłów. Żyć nie umierać!

W dziale można także posłuchać kilku ksiąg Starego Testamentu, które miały się stać większym projektem nagrania audio całej Biblii. Niestety projekt został odłożony trochę w czasie. Bardzo się cieszę z udziału młodzieży, która w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sterling Heights bardzo chętnie przygotowywała i realizowała pomysł tzw. "Emigracyjnego Verba Sacra".

Poniżej znajdują się pliki w formacie audio (.mp3), które można pobrać klikając wybrany tytuł. Są one zarchwizowane programem WinRAR, dostępnym tutaj (1 MB).

Nazwa pliku

Rozmiar pliku

Multimedialna adoracja krzyża. Premiera - Goleniów. Wielki Post 1997 41,6 MB
Multimedialna adoracja żłóbka. Hamtramck - Boże Narodzenie. Styczeń 2006 41,7 MB
Wykład o Edycie Stein 75,0 MB