kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Kevelar

 
Tradycyjnie, w pierwszą sobotę maryjnego miesiąca maja (5.05.), polscy pielgrzymi z Niemiec i Holandii, przynależący do parafii prowadzonych przez chrystusowców, modlili się w sanktuarium maryjnym w Kevelaer. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyła rekordowa liczba pątników.

Tegorocznej pielgrzymce, odbywającej się pod hasłem "Laudate Dominum", a będącej wielkim dziękczynieniem za 80 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego oraz za wizytę w tym szczególnym miejscu, przed 25. laty, bł. Jana Pawła II., przewodniczył przybyły z Łotwy, metropolita Rygi, arcybiskup Zbigniew Stankiewicz, który swym świadectwem życia i wiary, przywiązania do polskości oraz pokornej służby Kościołowi, zdobył sympatię uczestników. O odpowiednią oprawę muzyczną w czasie mszy św. oraz nabożeństwa majowego zadbał chór PMK Niederrhein "Cantate Deo", przybyły z Polski chór "Harmonia" (Mikołów), a także górnicza orkiestra dęta "Bergkapelle Niederrhein" z Duisburga.

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ