kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Banneux

 
W ostatnią sobotę maja (26.05.) do sanktuarium Matki Bożej Panny Ubogich w Banneux (Belgia) przybyły dzieci, które w tym roku przyjęły I. Komunię Świętą w ośrodkach polonijnych. Pragnęły one wraz ze swoimi rodzicami, rodzinami, duszpasterzami, katechetami i innymi pielgrzymami podziękować Bogu za to piękne i ważne w ich życiu wydarzenie oraz prosić Maryję o wstawiennictwo i opiekę.

W tym roku zgromadziło się ponad 200 małych pielgrzymów z kilkunastu polonijnych parafii Niemiec i Holandii. Główny organizator maryjnej pielgrzymki - ks. Bogdan Renusz, chrystusowiec, nowy Proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Aachen przewodniczył Eucharystii, którą koncelebrował wraz z 14 polonijnymi duszpasterzami.

Na zakończenie wszystkie dzieci oraz ponad 500 dorosłych pielgrzymów-rodaków otrzymało od Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego tzw. "Dekalog Emigracji" - wskazania bł. Jana Pawła II dla Polaków na świecie.

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ