kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Neviges

 
16 i 17 czerwca odbyła się organizowana przez chrystusowców pielgrzymka Polaków do sanktuarium Niepokalanej Królowej Pokoju w Neviges, które nazywane jest "westfalską Częstochową". Tegorocznym uroczystościom przewodniczył, przybyły z Kazachstanu, ordynariusz Karagandy, biskup Janusz Kaleta. W sobotę wieczorem przybyłl z różnych kierunków pątnicy piesi reprezentujący nasze wspólnoty z Düsseldorfu, Mönchengladbach, Leverkusen, Aachen, Kolonii, Duisburga, Bochum, Wuppertalu oraz Essen.

W czasie uroczystej Eucharystii ks. biskup wygłosił homilię, w której ukazał Maryję jako Przewodniczkę na drogach wiary. Z kolei w niedzielę pielgrzymi o rannej porze zaśpiewali "Godzinki" o Niepokalanym Poczęciu, uczestniczyli w koncelebrowanej mszy św., a po południu ze śpiewem na ustach wyruszyli w procesji na Górę Maryjną, by nabożeństwem eucharystycznym zakończyć tegoroczną pielgrzymkę.

Ks. Prowincjał w serdecznych słowach podziękował wszystkim za przybycie. Ostatnią modlitwą pielgrzymów były słowa: "My chcemy Boga w rodzin kole, w troskach rodziców, w dziatek snach; my chcemy Boga w książce, w szkole, w godzinach wytchnień, w pracy dniach. Błogosław, słodka Pani! Błogosław wszelki stan! My chcemy Boga! My poddani! On naszym Królem, On nasz Pan".

(foto: M. Szałapak). Więcej fotografii można znaleźć pod adresami:

http://www.pmk-bochum.de/data/Galeria/2012/2012_06_16_Neviges/index.html
oraz
http://www.pmk-bochum.de/data/Galeria/2012/2012_06_17_Neviges/index.html

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ