kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Capitulum

 
W dniach 15-16. kwietnia br., w Domu Prowincjalnym w Bochum-Wattenscheid odbyła się VII Kapituła Prowincji pw. św. Józefa. Tematem wiodącym były szanse i zagrożenia duszpasterstwa polonijnego w poszczególnych krajach (Niemczech, Holandii, Włoszech i na Węgrzech) oraz wyzwania jakie w tej konkretnej sytuacji stają przed naszą wspólnotą zakonną.

W kapitule uczestniczyli kapłani wchodzący z urzędu (ks. Jerzy Wieczorek, ks. Jacek Staniek i ks. Sławomir Nadobny) oraz delegaci pochodzący z wyboru (ks. Sebastian Sosnowski. ks. Sławomir Klim i ks. Tomasz Klimczak). Przełożonego Generalnego reprezentował radny generalny, ks. Tadeusz Kłapkowski.

Na zakończenie kapituły, jej uczestnicy skierowali odezwę do Współbraci oraz przesłali na ręce Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego listę uchwał i postulatów. Warto przypomnieć, iż w tym roku prowincja ta świętuje 35. rocznicę powołania do życia przez ówczesnego Ks. Generała - Czesława Kamińskiego.

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ