kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Capitulum

 
"Z Maryją drogą wiary" - pod takim oto hasłem odbyła się w sobotę 4. maja kolejna, polonijna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer (Niemcy).

Przy pięknej pogodzie, prawie tysięczny tłum pielgrzymów z Niemiec, Holandii oraz Polski, zgromadził się, by powierzać swą przyszłość Matce Najświętszej. Pielgrzymi mieli (jak zwykle) możność skorzystania z sakramentu pokuty, a następnie uczestniczyli w uroczystej, koncelebrowanej przez 20 kapłanów, pod przewodnictwem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Eucharystii. Metropolita szczecińsko-kamieński wygłosił homilię, w której podkreślił trwałe i owocne związki naszego narodu z Maryją. On też przewodniczył popołudniowemu nabożeństwu majowemu, które kończyło tegoroczną pielgrzymkę, organizowaną przez PMK Niederrhein.

Warto zauważyć aktywny udział diakonów i kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Poznania a także nowicjuszy z Mórkowa.

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ