kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Banneux

 
W ostatnią sobotę maryjnego miesiąca maja (25.05.), dzieci pierwszokomunijne z parafii prowadzonych przez Towarzystwo Chrystusowe w Niemczech, w otoczeniu swoich duszpasterzy, katchetów, rodzin oraz parafian, przybyły do belgijskiego sanktuarium Maryi, Panny Ubogich w urokliwym Banneux.

Pielgrzymi mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej. Punktem centralnym pilegrzymki była uroczysta, koncelebrowana Eucharystia, której przewodniczył (i kazanie wygłosił) wiceprowincjał, ks. Jacek Staniek SChr.

O odpowiednią oprawę muzyczną zadbał zespół "Laudate Deo" (PMK Koblencja). Po przerwie obiadowej, pątnicy wzięli udział w procesji maryjnej. Ostatnim akcentem tegorocznej pielgrzymki, która organizowana od lat przez parafię z Aachen (gdzie obecnie duszpasterzuje ks. Bogdan Renusz), na trwałe wpisała się w krajobraz życia naszych wspólnot, było międzynarodowe nabożeństwo eucharystyczne.

W pielgrzymce wzięło udział ponad 700 osób.

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ