kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Capitulum

 
W sobotę, 22 czerwca, w ośrodku Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech "Concordia" (Herdorf-Dermbach), odbyło się już XI. Polonijne Spotkanie Młodych, gromadzące kilka tysiący osób (w różnym wieku), pragnących przeżyć wspólnotę wiary i modlitwy, swoisty festiwal nadziei, radości i młodości.

Tegoroczne spotkanie wkomponowane w Rok Wiary ("Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary"), nawiązywało do zbliżających się Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Rio de Janeiro.

Gościem honorowym był, przybyły z Rzymu, arcybiskup Szczepan Wesoły, który przewodniczył koncelebrowanej mszy świętej. W to szczególne "święto wiary i świadectwa" włączają się od lat chrystusowcy wraz ze swymi parafianami. Na uwagę zasługuje fakt, iż od lat za stronę merytorczyną, a w dużej części i organizacyjną, tych cieszących się ogromną popularnością spotkań, odpowiedzialny jest nasz współbrat, ks. prob. Bogdan Renusz.

 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ