kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  breda

 
W poniedziałek, 14 czerwca, odbył się ostatni w tym roku duszpasterskim dzień skupienia. Został on zorganizowany w Bredzie, gdzie od niedawna funkcjonuje polska parafia, prowadzona przez ks. Sławomira Klima.

Pierwszym punktem programu było uroczyste błogosławieństwo plebanii, którego dokonał ks. prowincjał Jerzy Wieczorek. Następnie w kościele pw. św. Wa­wrzyń­ca, gdzie co niedzielę gromadzi się polska wspólnota, po wspólnej adoracji i okazji do spowiedzi świętej, celebrowana była Eucharystia, której przewodniczył ordy­nariusz tamtejszej diecezji biskup van den Hende, który również wygłosił homilię w języku niemieckim. Po wspólnym posiłku, wysłuchano konferencji o. dr. Damiana Cichego SVD na temat "Nowa ewangelizacja a migranci".

Niniejszym składamy również serdeczne gratulacje ks. Edmundowi Druzowi (pro­bosz­czowi PMK w Koblencji) z okazji przyznania mu przez papieża Benedykta XVI. odznaczenia "Pro Ecclesia et Pontifice". Dekoracji dokonał biskup Władysław Blin 4 czerwca br. 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ