kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  Sluby

 
Tradycyjnie, w pierwszą sobotę różańcowego miesiąca (02.10.), Polonia niemiecka i holenderska, wzięła udział w zainicjowanej i prowadzonej przez chrystusowców pielgrzymce do belgijskiego sanktuarium Matki Bożej Panny Ubogich w Banneux.

W tym roku w pielgrzymce tej wzięła udział ponad tysięczna rzesza pątników z pararfii prowadzonych zarówno przez naszych współbraci jak i przez księży diecezjalnych.

Centralnym punktem programu była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bogdana Renusza z Polskiej Misji Katolickiej w Leverkusen. Ta właśnie parafia zadbała również o odpowiednią oprawę liturgiczno-muzyczną.

Słowa pozdrowienia i wdzięczności skierował pod adresem koordynatora pielgrzymki (ks. Jana Urbanka) oraz wszystkich przybyłych wiernych, ks. wiceprowincjał Jacek Staniek. Po wspólnej Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie eucharystycznym, uczestnicy udali się w drogę powrotną.


 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ