kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  spotkanie

 
Od 5. do 7. listopada, po raz pierwszy w historii prowincji pw. św. Józefa, zorganizowane zostało spotkanie powołaniowe dla młodzieży męskiej z placówek duszpasterskich prowadzonych przez chrystusowców na terenie Niemiec. Na to weekendowe skupienie przybyło 6 chłopaków z Leverkusen, Koblencji, Wuppertalu, Bochum oraz Duisburga.

Podczas "Jesiennych spotkań z Bogiem" młodzież szukała odpowiedzi na pytania dotyczące ich życia, przyszłości i miejsca w Kościele. Miała też okazję poznać bliżej historię i misję Towarzystwa Chrystusowego. Pomocą w tym były konferencje, homilie, wspólna modlitwa, adoracja, rozważanie słowa Bożego, a także spotkanie z ks. Prowincjałem Jerzym Wieczorkiem SChr, który zapoznawał przybyłych na rekolekcje z pracą chrystusowców w Niemczech.

Młodzież miała okazję uczestniczyć we Mszy św. ze wspólnotą polonijną w sanktuarium w Neviges oraz w Bochum.

"Takie spotkanie jest potrzebne. (.) Tyle lat posługujemy już w Niemczech i wydaje się zasadne mówić o chrystusowcach młodym ludziom, urodzonym i wychowanym w Niemczech, ale władającym językiem polskim. Tym bardziej, że jest tu wielu dobrych, pobożnych chłopaków" - mówił ks. Sławomir Nadobny SChr, odpowiedzialny za stronę organizacyjną tego przedsięwzięcia.

Spotkanie poprowadził, przybyły z Poznania, duszpasterz powołań ks. Mariusz Sokołowski SChr. Kolejne spotkanie planowane jest na wiosnę przyszłego roku.


 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ