kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
  IX PSM

 
W sobotę, 25 czerwca, odbyło się w ośrodku Polskiej Misji Katolickiej "Concordia" IX Polonijne Spotkanie Młodych, stanowiące swoiste przygotowanie do tegorocznego Światowego Dnia Młodych. Jak zwykle z wielu parafii prowadzonych przez naszych Współbraci przybyła młodzież (i nie tylko), by uczestniczyć w tym szczególnym święcie wiary i młodości.

Mottem tegorocznego spotkania były słowa: "W Tobie jest źródło życia" , a goścmi honorowymi: biskup Antoni Długosz (Częstochowa) oraz ks. Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Mimo niesprzyjającej pogody, ponad 2 tysiące osób uczestniczyło w tej ciekawej inicjatywie, którą od strony praktycznej i merytorycznej przygotowuje i prowadzi ks. Bogdan Renusz (PMK Bochum).

Warto nadmienić, iż ks. Bogdan ma do pomocy sporą grupę młodzieży, która uczestniczy w tzw. Spotkaniach Formacyjnych Młodych, które odbywają się w "Concordii" co miesiąc i gromadzą ponad 100-osobową rzeszę młodzieży z całych Niemiec, głównie z parafii chrystusowców.

O stronę muzyczną całego przedsięwzięcia zatroszczyły się zespoły: "Siewcy Lednicy", "Voluntate Dei" z Remscheid (PMK Leverkusen) oraz reaktywowany "Gaudeamus" (WSD Towarzystwa Chrystusowego - Poznań).


 

 

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 SPIS WYDARZEŃ