kontakt
          HOME     AKTUALNOŚCI     ZARZĄD     PLACÓWKI  NIEMCY  HOLANDIA  WŁOCHY  WĘGRY                                      LINKI

   
   
 
   
   
Chrystusowcy dla Polonii - Prowincja św. Józefa
 

Koblenz

KOBLENZ (KOBLENCJA)

Polska Misja Katolicka pw. Maryi Matki Kościoła


 

Brenderweg 17
56070 KOBLENZ
www.pmk-koblenz.dePolska Misja Katolicka w Koblencji - mieście, które potrafi zachwycić każdego przybysza, gdzie łączy się Ren z Mozelą - została oficjalnie utworzona 1 kwietnia 1987 r. i przez wiele lat była jedyną polskojęzyczną parafią na terenie diecezji Trier (Trewir). Ale już znaczenie wcześniej (od końca lat 70-tych) docierali tu polscy duszpasterze z posługą kapłańską. Wśród nich byli także chrystusowcy - szczególnie ks. Jan Urbanek, który dojeżdżał z Kolonii (1986-87).

Po śmierci ks. Henryka Bielaszewskiego wspólnotę koblencką powierzono Towa­rzystwu Chrystusowemu dla Polonii Zagranicznej, a proboszczem mianowany został ks. Sławomir Nadobny, którego wspierał w duszpasterskich zajęciach ks. emeryt Alojzy Klein.

Eucharystia sprawowana jest w Koblencji, Bad Kreuznach, Daun, Trier, Grafschaft-Leimersdorf oraz Vallendar.

Obecnie proboszczem tej wspólnoty jest ks. Edmund Druz.

W coraz prężniej działającej misji na wyróżnienie zasługują następujące grupy: ministranci, lektorzy, członkowie Żywego Różańca oraz osoby zaangażowane w Szensztackie Dzieło Rodzin.

 
   
   

 

 

 

 
 

© TCHR Prowincja św. Józefa      Projekt i prowadzenie: Studio perbene

 

 

 

 DOM PROWINCJALNY

 AACHEN

 BOCHUM

 BONN

 BRAUNSCHWEIG

 DÜSSELDORF

 DUISBURG

 ESSEN

 GÖTTINGEN

 KOBLENZ

 KÖLN

 LEVERKUSEN

 MÖNCHENGLADBACH

 NIEDERRHEIN

 WUPPERTAL