Od 9 06 '99 
 
 

Kalendarium 2001 r.

Ostatnia modyfikacja:  

02 lutego 2002 sm

Deo gratias !!!

31.12.2001  W niedzielę 30 grudnia 2001 roku, zmarła w Kępnie (Wielkopolska), w 80-tym roku życia śp. Jadwiga Pawlik-Poszwa, matka ks. Stanisława Poszwy. Pogrzeb śp. Jadwigi - piątek, 4 stycznia 2002, godzina 11:00 - kaplica św. Stanisława Biskupa, Mroczeń k/Kępna. R.I.P. 
ks. Stanisław Poszwa, e-mail: stanp@queenpol.org 

BOŻE NARODZENIE
Szczęśliwych, błogosławionych, rodzinnych Świąt
wszystkim Współbraciom Chrystusowcom i Przyjaciołom
odwiedzającym nasze strony internetowe
życzą redaktorzy Kalendarium (sm i ak).

18.12.2001  W Australii ksiądz Prowincjał ogłasza zmiany na placówkach obowiązujące od 01.01.02.

09.12.2001  Wywiad z ks. Józefem Kubickim TChr na temat sytuacji Kościoła na Wschodzie.

08.12.2001  Zmarła Matka ks. Jana Kałuży TChr, proboszcza w Escaudain (Francja). Pogrzeb śp. Marii Kałuży w środę (12 grudnia) w o godz. 11.00 w parafii Borowa Wieś. 

08.12.2001  Mija dzisiaj miesiąc od dnia, kiedy u Ojca Świętego wizytę złożyli: ks. Tadeusz Winnicki, Przełożony Generalny Towarzystwa, ks. Zbigniew Rakiej, Wikariusz Generalny i ks. Ryszard Szymanik, Rektor WSD. Towarzyszył im ks. Marian Burniak, Prokurator Generalny oraz ks. Paweł Melczewski. Po wspólnym rozmyślaniu i Mszy Świętej zostali oni przyjęci przez Jana Pawła II na prywatnej audiencji. Ojciec Święty pobłogosławił z serca dziełu całego naszego Zgromadzenia i każdemu chrystusowcowi w jego posłudze.

07.12.2001  Druga niedziela adwentu (9 grudnia) przebiega w Polsce pod hasłem "Kościół w Polsce Kościołowi katolickiemu na Wschodzie". Jest to dzień modlitw o reewangelizację krajów posowieckich, a także dzień zbierania ofiar na potrzeby odradzającego się tam Kościoła. Organizatorem akcji pod patronatem Prymasa Polski, kard. J. Glempa, jest Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie, kierowany przez ks. Józefa Kubickiego TChr. 

07.12.2001  Ukazała się książka ks. Pawła Bortkiewicza TChr: Etos pracy, nauczanie moralne i społeczne Kardynała Stefana Wyszyńskiego, UAM Poznań 2001, ss. 244.

07.12.2001  Wczoraj w godzinach południowych zmarł w Puszczykowie ks. Zygmunt Szwajkiewicz TChr. Pogrzeb śp. ks. Zygmunta odbędzie się w Lesznie Wielkopolskim dnia 11 grudnia (wtorek). Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w kościele farnym o godz. 11.00, a po niej nastąpi złożenie ciała na cmentarzu w Lesznie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

06.12.2001  Powtórne otwarcie największego polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Australii prowadzonego przez księży chrystusowców. Trzy lata temu w Keysborough (Melbourne) zakupiono działkę, na której powstała kaplica i budynki towarzyszące. Zaplanowaną budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego władze miasta wstrzymały na dwa lata, ale po spełnieniu określonych warunków otwarcie Sanktuarium nastąpi w niedzielę 9 grudnia.

06.12.2001  Ustalono już datę przyszłorocznej wizytacji naszej prowincji pw. Świętej Rodziny w Australii i Nowej Zelandii. Wizytacji dokona osobiście Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Tadeusz Winnicki, w dniach od 9 lutego do 20 kwietnia 2002 roku. Ks. Generał odwiedzi naszych współbraci we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich, a także spotka się z biskupami, na których terenie pracują chrystusowcy.

06.12.2001  W Lutogniewie koło Krotoszyna odbył się pogrzeb śp. Stanisława Ziembińskiego, ojca naszego współbrata, ks. Mirosława Ziembińskiego, pracującego w Kazachstanie. 

05.12.2001 W dniach 5-12 grudnia br. w Stowarzyszeniu Wspólnota Polska w Warszawie można obejrzeć wystawę zatytułowaną Młodzież nadzieją Kościoła na Wschodzie. Wystawa prezentuje zdjęcia ze spotkań Ojca Świętego Jana Pawła II z młodzieżą na Ukrainie i w Kazachstanie, a została ona zorganizowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska i Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Wśród zaproszonych Gości był też Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, ks. T. Winnicki. (ks. Józef Kubicki TChr)

03.12.2001 Dostępny jest Rocznik Towarzystwa 2002 w programie excel - dzieło ks. Jarka Giżyckiego.

30.11.2001  W Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym w Częstochowie dni skupienia i modlitwy młodzieży związanej z dwumiesięcznikiem Miłujcie się. W dniach skupienia wzięło udział około 50 osób.

29.11.2001  Rozpoczęły się już kolejne internetowe rekolekcje @adwentowe na stronach PMK w Amsterdamie. Rekolekcje prowadzi ks. Jacek Staniek TChr, doktorant teologii na Uniwersytecie w Bonn, Niemcy.

26.11.2001 Zdewastowano kościół w Marianowie na Pomorzu Zachodnim, gdzie proboszczem jest ks. Jan Dziduch TChr. Policja zatrzymała już sprawców tej dewastacji. Bandytami okazali się dwaj mieszkańcy Marianowa, Łukasz K. i Marcin W. Obaj wybili jedną z szyb świątyni i weszli do jej wnętrza. Tam zniszczyli główny i boczny ołtarz, dwa konfesjonały oraz akcesoria kościelne. Mężczyźni usiłowali dostać się także do tabernakulum, jednak na szczęście im się to nie udało. Po dokładnych oględzinach okazało się, że nie zdewastowano przedmiotów, mających wartość zabytkową.  Wykluczono także obrzęd satanistyczny. Straty materialne oszacowano na 4.300 złotych. (K. Kacała, Radio Plus Szczecin)

22.11.2001  Trzydniowe przygotowanie do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Domu Generalnym Towarzystwa rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w czwartek o godz. 18.00. Mszy przewodniczył Wikariusz Generalny, ks. Zbigniew Rakiej, natomiast kazanie wygłosił ks. Jarosław Giżycki TChr, student KUL. On też wygłosił drugą konferencję podczas piątkowych Nieszporów. Kulminacyjnym momentem świętowania w Domu Głównym była sobotnia Eucharystia o godz. 17.00, sprawowana w Wigilię Uroczystości pod przewodnictwem JE ks. abp. Zygmunta Kamińskiego, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. W niedzielę, w sam dzień Uroczystości, cały Dom wziął udział w zakończeniu Kongresu Akcji Katolickiej; w procesji i we Mszy Świętej pod przewodnictwem Prymasa Polski w poznańskiej Katedrze.

21.11.2001  Pogrzeb śp. Stanisławy Węgrzyn, matki ks. Andrzeja Węgrzyna, pracującego w Urugwaju. Ceremonia żałobna rozpoczęła się w Łukanowicach, w domu Zmarłej, a następnie została odprawiona Msza Święta w kościele parafialnym w Wojniczu. 

16/17.11.2001  Na Jasnej Górze odbyło się czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy, organizowane co roku w przeddzień Dnia Migranta. Pod duchowym przewodnictwem ks. Tadeusza Winnickiego, Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, zebrało się około trzydziestu chrystusowców z Polski, Niemiec, Ukrainy i Węgier, a także ponad siedmiuset pielgrzymów z tych krajów, by modlić się za Polaków, mieszkających za granicami Ojczyzny. Mszy Świętej o północy przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Wątroba, biskup pomocniczy w diecezji częstochowskiej. Spotkanie było transmitowane przez Radio Maryja, Radio Jasna Góra oraz Radio Polonia. Podobne czuwania odbyły się w wielu parafiach chrystusowców na świecie, m.in. w Alcala de Henares (Hiszpania), Toronto (Kanada), Phoenix AZ, Sterling Heights MI, Toledo OH (Stany Zjednoczone).

15.11.2001  Dostępny jest rocznik 2002 TChr dla członków Zgromadzenia na dotychczasowe hasło.

12 - 17.11.2001  W Częstochowie odbyły się rekolekcje dla kapłanów.

28.10.2001  Jubileusz ks. Benedykta Grzymkowskiego:  8 listopada 1976 r. kard. Stefan Wyszyński mianował ks. mgr. Benedykta Grzymkowskiego TChr rektorem PMK w  Brazylii. Tak więc w tym roku przypada jubileusz 25-lecia pełnienia funkcji rektora przez ks. Benedykta. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 6 listopada br. w parafii św. Piotra i Pawła w Kurytybie (gdzie proboszczuje ks. Józef Poszwa TChr), usytuowanej obok Domu Prowincjalnego Chrystusowców. W programie uroczystych obchodów jubileuszowych: - o godz. 16,oo spotkanie polskich misjonarzy z Ks. Arcybiskupem Szczepanem Wesołym, który przybędzie specjalnie z Rzymu na uroczystości jubileuszu; - o godz. 19.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana w kościele św. Piotra i Pawła. Będą obecni: abp Pedro Fedalto z Kurytyby, abp Szczepan Wesoły z Rzymu, zaproszeni inni biskupi z Brazylii, jak również polscy kapłani z rożnych stron Brazylii. Po Mszy św. odbędzie się kolacja w sali parafialnej. [ Wpisz się do księgi życzeń ] [ Czytaj księgę życzeń ]

8.10.2001  Imieniny naszego Przełożonego Generalnego, ks. Tadeusza Winnickiego - otaczamy Solenizanta naszą modlitwą, życzliwością i oddaniem.

22.10.2001  Dzisiaj mija 53-cia rocznica śmierci Sługi Bożego, Prymasa Polski kardynała Augusta Hlonda, między innymi organizatora polskiej administracji kościelnej na Ziemiach Zachodnich.

Z tej okazji w szczecińskim sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona uroczysta msza święta. We wspólnej modlitwie, która rozpoczęła się o godz. 18.30, wzięły udział dwa zgromadzenia zakonne, które łączy osoba Kardynała. Są to księża Salezjanie i Chrystusowcy . Ta bratnia więź powstała z tego, że sam Prymas był Salezjaninem, a w 1932 roku założył zgromadzenie księży Chrystusowców, kierując ich do pracy na rzecz polskiej emigracji.
                                                                                                        km radio plus

20.10.2001  Dziś zmarł w Poznaniu br. Władysław KOKOT. Msza św. pogrzebowa w środę 24 bm. w Kaplicy Domu Głównego w Poznaniu o godz. 11.00, pogrzeb na cmentarzu na Miłostowie.

5.10.2001  Australia Pragnę poinformować, ze w dniach od 15 do 18 10.2001odbywają się w Domu Prowincjalnym w Canberra (Australia) tzw. Dni Duszpasterskie, którym przewodniczy ks. Abp Szczepan Wesoły z Rzymu. Tematem tych dni jest "Sytuacja duszpasterska w obliczu nowej ewangelizacji". Na te dni przybyli nie tylko chrystusowcy ale również kapłani z innych wspólnot zakonnych pracujących wśród Polaków w Australii. Ostatni dzień przewidziany jest jako dzień skupienia księży chrystusowców. - prowincjał

14.10.2001  Ks. Włodzimierz Dziduch donosi:

Nowy jescze jeden nr. tel./fax w Doniecku: +38(062)340-11-45. e-mail: josef@mail.donbass.com

2). kod pocztowy - Nikolajew - 54001,

Kamieniec Pod. - 32300,

Woloczysk- 32170,

3). Nikolajew - tel. mieszkanie - +38(0512) 47-06-36,

kosciol - +38(0512) 37-57-82,

4). zmiany personalne ks. Zbigniew Kret - probosz parafii przy Nieginskoje Szosse, ks. Roman Twarog - jak wczesniej,

5). adres zamieszkania ks. Twaroga

Kamieniec Podolski 32300, ul. Franciszkanska 2.

pozdrawiam ks. Wlodzimierz Dziduch SChr.

09.10.2001  Inauguracja roku akademickiego 2001/2002 w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

21.09.2001  Podczas uroczystej Mszy Świętej w Domu Generalnym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, Przełożony Generalny, ks. Tadeusz Winnicki, przyjął śluby zakonne 21 kleryków i jednego brata zakonnego. Wśród ponawiających profesję czasową kleryków II i III roku seminarium, oprócz kandydatów na kapłanów pochodzących z Polski, są także alumni z Ukrainy, Białorusi, Brazylii i Kanady.

         Rok akademicki w Towarzystwie Chrystusowym rozpoczyna na pierwszym roku 10 kleryków, którzy swoją pierwszą profesję zakonną złożyli 8 września w Mórkowie k/Leszna Wlkp, w domu nowicjackim. Na wszystkich zaś rocznikach jest łącznie 53 kleryków, z czego około jedną trzecią stanowią polscy emigranci lub ich potomkowie.

         Przełożony Generalny w kazaniu przypomniał, że odpowiedzialni za formację i wychowankowie są dla siebie zadaniem, a ich współpraca jest budowaniem Królestwa Bożego na ziemi. Nowo mianowanym rektorem seminarium chrystusowców jest ks. Ryszard Szymanik, były diecezjalny duszpasterz akademicki w Szczecinie.

21.09.2001  Zmarła matka ks. Ryszarda Gołąbka. Pogrzeb sp. Kazimiery Gołąbek w środę 26 bm w Szczecinie. Msza św. o godz. 9.30 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa (nasza parafia). 

014.09.2001  Zmiany w prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej w St. Zjed. i Kanadzie. 

08.09.2001  List Wikariusza Generalnego do Współbraci w Kraju o planowanych spotkaniach zakonnych.

08.09.2001  W Mórkowie 10 nowicjuszy złożyło swoją I profesję zakonną, a dzień wcześniej 24 aspirantów rozpoczęło nowicjat i 8 kandydatów rozpoczęło roczny aspirandat.

07.08.2001  Pogrzeb śp. tragicznie zmarłego ks. Adama Barcza TChr odbędzie się w środę (8 sierpnia br.). Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach. Po Mszy złożenie doczesnych szczątek zmarłego na cmentarzu w Szczecinie Zdrojach. Modlitwom Drogich Współbraci polecamy duszę naszego Współbrata.

04.08.2001  Pierwszego sierpnia przyjechali do Nowicjatu nowi kandydaci. Przyjechało ich 22 (18 na kleryków nowicjuszy, 4 na aspiratów) a 6 jest jeszcze  w drodze. W chwili obecnej jest 21 kandydatów na kleryków i 3 na braci. 
10 nowicjuszy przygotowuje się do pierwszej profesji, którą złożą 8 września br.

03.08.2001  We wtorek 31 lipca na Zelewie Szczecińskim w czasie rejsu żeglarskiego utonął ks. Adam Barcz. 3 sierpnia odnaleziono jego ciało. Łączmy się w modlitwie  za śp. ks. Adama

24.07.2001  Nowe wiadomości podane przez Sekretarza:

Prowincjał w Ameryce Północnej - ks. Andrzej Maślejak
radni: -  ks. Stanisław Hajkowski i ks. Paweł Bandurski
prowincjał w Anglii - ks. Krzysztof Tyliszczak
radni: -  ks. Włodzimierz Pająk i ks. Marian Jachym

proboszcz w Pyrzycach - ks. Tadeusz Zachara
proboszcz w Ziębicach - ks. Tomasz Porzycki
proboszcz w Szczecinie - Żydowcach - ks. Mirosław Czerwiński
proboszcz w Potulicach - ks. Władysław Kołtowski

Przeniesienie: - ks. Zbigniew Kret - przeniesiony z Kazachstanu na Ukrainę do Wołoczysk

18.07.2001  10 obecnych nowicjuszy zostało przyjętych na Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu.
Upłynął  drugi termin naboru do Nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego - przyjechało 5,  zostało przyjętych 4. W obecnej chwili mamy przyjętych 21 na kleryków i 3 na braci, razem 24 przyszłych nowicjuszy i ponadto 8 aspirantów. (To nie są dane oficjalne)

18.07.2001  Przełożony Generalny ogłosił w refektarzu Domu Głównego następujące nominacje i zmiany:

Prowincjał w Połud. Ameryce -    ks. Zdzisław Malczewski, 
radni: -    ks. Kazimierz Przegendza i ks. Benedykt Grzymkowski
Prowincjał w prowincji francuskiej -     ks. Zygmunt Stefański
radni: -    ks. Antoni Ptaszkowski i ks. Jan Ciągło

Rektorem Seminarium zamianowany został - ks. Ryszard Szymanik
Superiorem Domu Głównego - ks. Krzysztof Grzelak
Wicesuperiorem Domu w Częstochowie - ks. Antoni Klein
Proboszczem par. pw. NSPJ w Szczecinie - ks. Krzysztof Jackowiak
Proboszczem par.pw. św. Jadwigi - Poznań -Umultowo - ks. Jarosław Bilicki
Proboszczem  par. Goleniów - ks. Krzysztof Rytwiński
Proboszczem par. Płoty - ks. Krzysztof Antoń

Wyjazdy za granicę
        Hiszpania - ks. Andrzej Glanc
        Niemcy    - ks. Leszek Kryża

Przełożony Generalny poprosił o modlitwę w intencji nowo mianowanych.
Inne zmiany będą podane w późniejszym terminie.

17.07   -   Zakończenie Kapituły Generalnej
Na ostatniej sesji zatwierdzono Uchwały i Postulaty, skierowano Przesłanie do Współbraci oraz Przełożony Generalny skierował słowo na zakończenie dziękując wszystkim za modlitwę trud i poświęcenie.
               godz. 11.00 Msza św. na zakończenie.

11.07   -     Po południu Przełożony Generalny wraz z nowym Zarządem i Członkami Kapituły Generalnej udają się do Katedry w Gnieźnie, gdzie złożone jest serca Założyciela, Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, a w drodze powrotnej odwiedzono grób Współzałożyciela, Sługi Bożego O. Ignacego Posadzego.

11.07   -    Przełożonym Generalnym został wybrany ponownie ks. Tadeusz Winnicki.
           -    Wikariusz Generalny  - ks. Zbigniew Rakiej
           -    Ekonom Generalny    - ks. Karol Kozłowski
           -    Prokurator Generalny - ks. Marian Burniak
           -    Sekretarz Generalny   - ks. Edward Strycharz

           -    Radni: ks. E. Szymanek, ks. L. Kryża, ks. A. Orczykowski, ks. S. Ochalski.

            Zmarł śp. Wiesław Kacprzak, ojciec naszego księdza Marka Kacprzaka z Francji.
            Pogrzeb - 12 lipca w Siedlcach o godz. 14.30.

08.07.2001  W Poznaniu obchodzi jubileusz 60-lecia kapłaństwa 
                    ks. Wojciech Kania i ks. Witold Stańczak
                   
oraz jubileusz 25-lecia ks. Zdzisław Malczewski i ks. Kazimierz Przegendza.

 09.07.     Wykłady: 
Bp Paweł Socha CM - Rola i zadania osób konsekrowanych w życiu Kościoła w perspektywie nowej ewangelizacji na początku III tysiąclecia
O. Loreto De Paolis CS - Wizja przyszłości duszpasterstwa emigracyjnego na początku nowego Millennium - <(tekst)

07.07.2001  Pogrzeb śp. Leokadii Gościewskiej, matki naszego kapłana Jerzego Gościewskiego. 
Msza św. pogrzegowa w kościele św. Katarzyny w Goleniowie o godz. 14.00.

0.07.2001  W naszym nowym domu w Częstochowie 15 alumnów V roku rozpoczęło miesięczną probację przed ślubami wieczystymi. Probację prowadzi Ojciec Duchowny, ks. Stanisław Brzostek.

          - Sprawozdania
05-07 - Otwarcie przez Przełożonego Generalnego - (tekst)
02-04.07.2001  Rekolekcje przed Kapitułą

02.07.2001  Rozpoczęcie Kapituły Generalnej

25.-30.06.2001  Rekolekcje kapłańskie - I seria w Poznaniu - głosi o. Jan Bereza, przeor OO. Benedyktynów w Lubiniu -  prosimy o memento

24.06.2001  Zakończenie roku akademickiego.

23.06.2001  "Rozesłanie" księży neoprezbiterów: ks. Krzysztof Olejnik - Dobrzany; ks. Piotr Redliński - Władysławowo; ks. Robert Tymczak - Chociwel.

22.06.2001  Poświęcenie figury Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym parku w Poznaniu. Model figury stał na I piętrze w Domu Głównym.

22.06.2001  W Szczecinie w Sanktuarium NSPJ po sumie odpustowej wręczenie krzyży misyjnych naszym nowym misjonarzom: ks. Rafał Dyguła (USA), ks. Przemysław Karasiuk (Australia), ks. Mirosław Ziembiński (Kazachstan) - polecajmy Bogu w naszych modlitwach ich przyszłą pracę wśród naszych rodaków.

18-20.06.2001   Pierwszy termin naboru kandydatów do Towarzystwa. Przed Komisją kwalifikacyjną stanęło 18 kandydatów. Polecajmy Bogu sprawę nowych pracowników w winnicy Pańskiej.

13.06.2001   W dniu 13 czerwca br. przełożony generalny ks. Tadeusz Winnicki wraz z wikariuszem generalnym ks. Antonim Kleinem i ks. Janem Koniecznym oraz 4 inspektorami inspektorii salezjańskich w Polsce zostali przyjęci na audiencji u  Ks. Józefa Kard. Glempa, Prymasa Polski. W imieniu Towarzystwa Chrystusowego i Salezjanów w Polsce została złożona kolejna prośba o przeprowadzenie incognicji doczesnych szczątek Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda i umieszczenie ich w nowym sarkofagu kaplicy p.w. św. Jana Chrzciciela.  Eminencja odpowiadając na naszą prośbę powiedział, że od września br. będą trwały prace plastyczne w kaplicy chrzcielnej, w której będą umieszczeni Sługa Boży arcybiskup Szczęsny - Feliński (wkrótce nastąpi akt beatyfikacji) i nasz Założyciel.  
    Prymas Polski poddał sugestię zorganizowania w przyszłym roku kalendarzowym Roku poświęconego Kardynałowi Hlondowi.

 29.05.2001  Dom Główny w Poznaniu i nasze Seminarium odwiedza ks. kard. Francis Eugene George  z Chicago.

22.05.2001  Z rąk ks. abpa Juliusza Paetza  
święcenia prezbiteratu przyjęli: ks. Krzysztof Olejnik, ks. Piotr Redliński i ks. Robert Tymczak,
 
a święcenia diakonatu: dk Robert Będziński, dk Robert Domina, dk Marek Grygiel, dk Antonio Polańczyk (z Brazylii), dk Hubert Zasada.

14 - 21.05.2001  W Częstochowie rekolekcje przed święceniami diakonatu(5) i prezbiteratu(3) naszych kandydatów do święceń. Rekolekcje prowadzi Ojciec Duchowny, ks. Stanisław Brzostek. Prosimy o modlitewne wsparcie.

12.05.2001  W Gródzccu k. Konina odbył się pogrzeb śp. Stanisława Bernata, ojca naszego duszpasterza z Brazylii, ks. Wojciecha Bernata.

28.04.2001  Poświęcenie Domu Towarzystwa w Częstochowie (ul. Radomska 25).

24 - 27.04.2001  Kapituła Krajowa

22.04.2001  Przełożony Generalny przyjmuje w Seminarium w Poznaniu śluby wieczyste alumnów V roku: Robert Będziński, Robert Domina, Marek Grygiel, Antonio Polańczyk (z Brazylii), Hubert Zasada oraz ks. Faustyn Jankowski pracujący w RPA.

07.04.2001  Zmarł w Manchesterze ks. Zygmunt Jędrzejczak. Pogrzeb odbył się w czwartek 19 kwietnia br.

05.04.2001  Zmarła ojciec ks. Krzysztofa Musiałka, pogrzeb 7 kwietnia w par. Trzebinia-Siersza.

03.04.2001  Zmarła matka ks. Andrzeja Szody, pogrzeb 5 kwietnia w parafii Zalesie k. Sokółki

27.03.2001  W Puszczykowie zmarł br. Andrzej FLIG,  pogrzeb 3 kwietnia w Poznaniu.

11.03.2001  Na zakończenie 3-dniowych rekolekcji seminaryjnych Przełożony Generalny wprowadził 16 alumnów IV roku w posługę akolitatu.

08-11.03.2001  W seminarium wielkopostne rekolekcje - prowadzi ks. Tomasz Porzycki TChr  z Hiszpanii.

05.03.2001  Zmarła śp. Maria Greh, matka ks. Romualda Greha, pogrzeb w sobotę 10 marca br. w Stargardzie Szcz.

02.03.2001  Zmarła śp Maria Hadalska, matka ks. Jana Hadalskiego, pogrzeb 5 marca 2001 w Rzepienniku Biskupim, diec. tarnowska

24.02.2001  Po rozmowach z ks. kardynałem Francis George, OMI, Arcybiskupem Chicago, 24 lutego br. Księża Chrystusowcy obejmą opiekę duszpasterską w parafii Pięciu Braci Męczenników w Chicago. 
Proboszczem parafii został mianowany ks. Gerald Grupczyński TChr, Asystentem - ks. Krzysztof Ośka TChr.

17.02.2001 Uroczyste otwarcie procesu beatyfikacyjnego Ojca Ignacego Posadzego
w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu godz. 10.00

07.02.2001   Ks. Józef Kubicki zostal zamianowany przez Przelozonego Generalnego Referentem ds. Misji w Towarzystwie. Ponadto 11 grudnia 2000 r. ks. Slawomir Murawka został mianowany Rzecznikiem Prasowym (korespondentem) w Towarzystwie.

04.01.2001   Odszedł do Pana po wieczną nagrodę śp. brat Tadeusz Sokołowski TChr, przeżywszy 78 lat życia, w tym 55 lat życia zakonnego. Msza św. pogrzebowa - 9 stycznia o godz. 11.00 i o 14.00 pogrzeb na cmentarzu Poznan-Miłostowo. Niech Pan da mu wieczna nagrodę.


W grudniu 2000 r. wyszedł Rocznik Towarzystwa Chrystusowego 2001.
Wersja w HTML, w wordzie - (z nowymi zmianami) - obie wersje na hasło

Nowe zmiany:
Australia
- zmiany od 1 stycznia
ks. Kazimierz Bojda - duszp. w Keysborough (Melbourne)
ks. Edmund Budziłowicz - duszp. w Woodville West (Adelaide)
ks. Krzysztof Chwałek - rektor pol. sank. w Marayong
ks. Władysław Lisik - p. duszp. w Woodville West (Adelaide)
ks. Józef Migacz - duszp. w Bell Park (Geelong)
ks. Zbigniew Pajdak - p. duszp. w Marayong
ks. Wiesław Pawłowski  - duszp. w Bankstown
ks. Mariusz Pluta - p. duszp. w Keysborough (Melbourne)
ks. Rafał Ruciński - wik. w Bowen Hills (Brisbane)
ks. Ignacy Smaga - p. duszp. w Keysborough (Melbourne)
ks. Dominik Sobala - duszp. w Bowen Hills (Brisbane)

ks. Maksymilian Szura - urlop zdrowotny
ks. Stanisław Wrona - prob. w Bowen Hills (Brisbane)
ks. Tomasz Zaremba- duszp. w St. Albans (Melbourne)
ks. Tadeusz Ziółkowski - dusz. - p. o. superior w Bankstown
Nowa Zelandia
ks. Tomasz Nowak - duszp., wik. w Auckland

Brazylia - zmiany na poczatku stycznia
ks. Tadeusz Baniowski - wik. w Santana, PR
ks. Lauro Kovalczyk - prob. w Capo Ere, RS
ks. Grzegorz Kozieński - wik. w Dom Feliciano, RS
ks. Alojzy Laimann - wik. w Rosario, Argentyna
ks. Ivanor Macieski - wik. w Campo LArgo, PR
ks. Andrzej Sobczyk - prob. w Dom Feliciano, RS

Niemcy - zmiany w grudniu 2000 r.
ks. Romuald Gerh - kap. szpitala w Essen
ks. Bartłomiej Małys - prob. w Rotterdamie, Holandia
ks. Stefan Ochalski - (wik.) w Leverkusen
ks. Marian Garwol - urlop


Przed nami w rozpoczętym roku Kapituła Generalna (poczatek - 2 lipca br.), oraz Kapituła Krajowa (od 24 kwietnia br.)

Delegaci na Kapitułę Generalną: 
Polska - ks. Andrzej Orczykowski, ks. Krzysztof Antoń, ks. Karol Kozłowski, ks. Leszek Kryża, ks. Jarosław Staszewski, ks. Franciszek Gałdyś, ks. Paweł Bortkiewicz, ks. Bernard Kołodziej, br. Marian Wisniewski, br. Andrzej Pater.
Prow. - USA, Kanada: ks. Wojciech Baryski, ks. Stanisław Hajkowski, ks. Adam Barcz.
Prow. - Brazylia, Argentyna, Urugwaj: ks. Kazimierz Przegendza, ks. Benedykt Grzymkowski
Prow. - Australia, Nowa Zelandia:
ks. Krzysztof Chwałek
Prow. - Francja, Hiszpania:
ks. Antoni Ptaszkowski, ks. Zygmunt Stefański
Prow. - Wielka Brytania, RPA, Islandia:
ks. Krzysztof Tyliszczak
Prow. - Niemcy, Holandia, Włochy: ks. Edmund Druz. ks. Stefan Ochalski

Delegaci na Kapitułę Krajową: ks. Henryk Zasiura, ks. Stanisław Brzostek, ks. Krzysztof Jackowiak, ks. Zbigniew Kutnik, ks. Tadeusz Kłapkowski, ks. Stanisław Omanty, Rafał Hoczek, ks. Andrzej Glanc, ks. Ryszard Szymanik, ks. Jan Dziduch, ks. Józef Dudziak, ks. Zbigniew Czerniak, ks. Ryszard Bucholc, ks. Józef Kamiński, ks. Józef Kubicki, ks. Stanisław Gładysz, br. Jerzy Stawarz, br. Wiesław Osuch, br. Grzegorz Krawczyk


1.01.2001 - W Imię Pańskie rozpoczynamy Nowy Rok, Nowe Stulecie i Nowe Milenium


Kalendarium 1999

  Kalendarium 2000

 Kalendarium 2001

Uwagi